Ciąża i dziecko

Leczenie bólu kręgosłupa w ciąży i po ciąży. Kontrola blizny po cięciu cesarskim. Indywidualny Trening dla Kobiet w ciąży i po ciąży.

Masaż dla kobiet w ciąży

Ciąża wiąże się z wieloma zmianami w ciele kobiety. Z czasem mogą pojawiać się napięcia mięśni, bóle kręgosłupa lub bioder.

Czy w ciąży można wykonywać masaż?

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad i zapoznajemy się z zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Masaż wykonywany jest w pozycji bezpiecznej i komfortowej dla kobiety.

Kiedy warto skorzystać z masażu?

Gdy występują u Ciebie napięcia w obrębie ramion, barków i szyi. Gdy czujesz napięcie mięśni. I najważniejsze: ból kręgosłupa i bioder nie jest nieodłącznym elementem ciąży. Warto zgłosić się z bolącymi plecami i rozwiązać problem już na początku pojawienia się objawów.

Masaż dla kobiet z niewydolnością żylną?

Uczucie ciężkich nóg, opuchlizna wokół kostek i łydek. To kolejne objawy, które nie muszą towarzyszyć nam w czasie trwania ciąży. Pomożemy w walce z obrzękiem oraz dobierzemy odpowiednią odzież kompresyjną, która zapobiega powstawaniu obrzęków oraz zmniejsza zastój krwi w układzie żylnym.

Terapia blizny po cesarskim cięciu

Dlaczego warto zadbać o bliznę po zabiegu?

Odpowiednie dbanie o bliznę zapobiega pojawieniu się zrostom, które w przyszłości wpływają na pracę mięśni brzucha i dna miednicy. Warto zadbać o sprawny brzuch, który będzie wspomagał pracę kręgosłupa lędźwiowego i zapobiegał bólom kręgosłupa.

Jak wygląda rehabilitacja blizny?

Na początku sprawdzamy przesuwalność blizny, sprawdzamy, czy podczas ruchu występuje uczucie napięcia bądź ciągnięcia w okolicy blizny. Następnie sprawdzana jest praca mięśni brzucha i dna miednicy. Po przeprowadzonym wywiadzie przechodzimy do wstępnej terapii — mobilizacji blizny, aktywacji obszaru, na którym występuje niedoczulica lub przeczulica oraz dobrania ćwiczeń domowych i zaleceń.

Kiedy zgłosić się na rehabilitację?

Najwcześniej 6 tygodni po zabiegu. Po tym okresie czasu można zgłosić się w każdym momencie i pracować nawet z kilkunastoletnią blizną.

Ćwiczenia przygotowujące do treningów po ciąży

Okres ciąży i poporodowy to duże wyzwanie dla organizmu kobiety. Ciało zmieniało się przez wiele tygodni i zmierzyło się z ogromnym wysiłkiem podczas porodu i połogu. Wprowadzenie ćwiczeń powinno być stopniowe i bezpieczne, z uwagą skierowaną na osłabione części ciała.

Trening dla kobiet po porodzie

Idealny dla kobiet z dysfunkcjami mięśni dna miednicy, rozejściem się mięśnia prostego brzucha oraz z bólami kręgosłupa. Trening przygotuje ciało do powrotu do ulubionych aktywności i zadba o ciało.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez system rezerwacji wizyt online. Znajdź idealny dla Ciebie termin w naszym gabinecie w Krakowie.
Zadzwoń
Umów się online