Leczenie obrzęków

Zmniejszam obrzęki limfatyczne i tłuszczowe. Dobieram odzież kompresyjną i doradzam jak pozbyć się ciężkich nóg.

Zapisz się jeśli

Chcesz aby Twoja ręka lub noga przestały puchnąć.

- Po radioterapii zauważasz opuchliznę.
- Po wycięciu węzłów chłonnych pojawił się obrzęk.
- Twoje kostki puchną w ciągu dnia, mimo że po nocy wszystko wraca do normy.
- Mimo diety i ćwiczeń nie możesz schudnąć z nóg a lekarz twierdzi, że taka "Twoja uroda". To może być obrzęk tłuszczowy.
- Obrzęk wystąpił po zabiegu ortopedycznym bądź kontuzji.
- Jesteś po zabiegu liposukcji i chcesz szybciej pozbyć się pozabiegowych siniaków i obrzęku.

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Jest to obrzęk który w swojej strukturze przypomina ciasto. Naciśnięcie opuszkiem palca na skórę spowoduje dołeczek, który będzie potrzebował chwili aby się wypłaszczyć. Dzieje się tak gdy układ limfatyczny nie nadąża z odprowadzaniem limfy więc nadmiar płynu zostaje między komórkami ciała.

Czym jest obrzęk żylny?

Obrzęk spowodowany zastojem krwi żylnej w stopach, łydkach, dłoniach. Najczęściej dotyczy nóg i nasila się w ciągu dnia. Nieleczony może prowadzić do przewlekłej choroby żylnej. Dlatego tak ważne jest dbanie o swoje nogi już od niewielkich objawów. Wyprzedź przewlekłą niewydolność żylną z pomocą drenażu limfatycznego i właściwie dobranej odzieży uciskowej.

Manualny Masaż Uciskowy

Jak wygląda manualny drenaż limfatyczny?

Jest to zabieg przepychający limfę z obszarów obrzękniętych do najbliższych zdrowych węzłów chłonnych. Masaż jest delikatny i nie powoduje bólu, a mimo to jest skuteczniejszy niż przepychanie limfy z dużą siłą.

Czy manualny drenaż limfatyczny jest skuteczny?

Tak. Jest to najlepsza forma pracy przeciwobrzękowej. Razem z odzieżą uciskową zapewnia zmniejszenie obwodów i utrzymanie efektu przez kolejne 6 miesięcy.

Jak często należy korzystać z manualnego drenażu limfatycznego?

Redukcja obrzęku trwa od 3 do 6 tygodni. Zalecane są dwa spotkania w tygodniu.

Dodatkowo z mniejszą częstotliwością może być stosowany u osób z niewydolnością żylną:

Przeciwwskazania do stosowania manualnego drenażu limfatycznego:

- zakrzepica żył głębokich
- ostra niewydolność nerek
- niewydolność serca
- ostre stany zapalne skóry wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby

Masaż Pneumatyczno uciskowy

Jak wygląda masaż pneumatyczno uciskowy?

Ciśnienie wytworzone przez specjalny aparat, powoduje przesunięcie limfy i zmniejszenie zastojów. Ucisk wykonywany jest od dołu w górę i jest świetnym uzupełnieniem manualnego drenażu limfatycznego. Drenaż pneumatyczny jest przyjemnym i rozluźniającym zabiegiem, zapewnia uczucie lekkości nóg po zabiegu.

Kompresjoterapia

Co to jest kompresjoterapia?

Są to bandaże uciskowe i odzież kompresyjna. Ucisk po drenażu limfatycznym, zapobiega ponownemu spłynięciu, odprowadzonej z miejsca obrzęku, limfy. Nieodłączny i jeden z ważniejszych elementów terapii, zapewnia stabilizację obrzęku. Dodatkowe korzyści ze stosowania kompresji: odciążenie, uczucie zdjęcia kilku kilogramów z ręki lub nogi, mniejszy ból.

Jakie produkty wybrać do kompresjoterapii?

Bandaże o małej elastyczności, dedykowane do bandażowania przeciwobrzękowowego. Pod bandaż elastyczny zakładany jest rękaw i wata. Wszystkie produkty są dostępne na miejscu w gabinecie.

Po redukcji, czyli zmniejszeniu obrzęku, dobieramy odzież uciskową. Nie musisz martwić się o rodzaj i rozmiar - dobiorę taką, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku i zatrzyma tworzenie się obrzęku.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez system rezerwacji wizyt online. Znajdź idealny dla Ciebie termin w naszym gabinecie w Krakowie.
Zadzwoń
Umów się online